Невероятно зрелище на "Камп Ноу" засили Барса към изхода в Шампионската лига

Невероятно зрелище на "Камп Ноу" засили Барса към изхода в Шампионската лига Снимка: Getty Images

В един от най-големите спектакли в Шампионската лига напоследък, Барселона и Интер завършиха 3:3 в Каталуния.

Срещата се проведе в бясно темпо от първия до последния съдийски сигнал, а "Камп Ноу" се наслади на страхотно зрелище с нерадостен за домакините краен изход.

Точката не устройва тима на Шави, който вече е изключително близо до второ поредно отпадане в груповата фаза на турнира. Все пак теоретичните шансове на "блаугранас" остават благодарение на изравнителния гол на Роберт Левандовски в 92-рата минута.

В края Интер пропусна няколко златни шанса да изхвърли Барса от турнира още тази вечер.

Макар че инициативата беше в Барса от началото, Интер беше много опасен на контраатака.

В 17-ата минута Един Джеко засече едно центриране от пряк свободен удар, а топката се удари в горната греда и тупна на голлинията.

При добавката Де Врай не сполучи и Барселона се измъкна на косъм.

Второто голямо положение за "нерадзурите" дойде, когато Варела изведе Дензъл Дъмфрис и той стреля силно, но право в Тер Щеген.

Пресата на каталунците обаче ставаше все по-яростна и отбраната на Интер започваше да изнемогва.

Рафиня изпусна добро положение в 36-ата минута, но 4 по-късно изигра основна роля за първия гол.

Бразилецът измъкна една топка почти от флагчето за корнера и намери Сержи Роберто, който центрира прострелно, а Усман Дембеле засече отблизо за 1:0.

След почивката Интер стигна до пълен обрат, като първо Николо Барела изравни с майсторско изпълнение след грешка на Жерар Пике, който остави една висока топка зад гърба си.

В 63-тата минута Лаутаро Мартинес преодоля Ерик Гарсия и стреля, а с помощ и от двете напречни греди топката влезе за 2:1.

Барселона не се предаде и мачът остана зашеметяващ до самия край.

В 81-вата минута Роберт Левандовски изравни, като му помогна рикошет в краката на Бастони.

Домакините хвърлиха всичко в атака и си платиха в 89-ата минута, когато резервата Робин Госенс се възползва от подаване на Лаутаро и отново изведе Интер напред.

В добавеното време Левандовски изравни с глава, а атаките и към двете врати не спряха и Аслани пропусна златен шанс за "нерадзурите".

Треньорът на гостите Симоне Индзаги беше изгонен по време на драматичния финал, а в последната секунда тимът му изпусна още една идеална възможност.

Интер обаче има повод за радост, тъй като приключва сблъсъците с Барса с предимство в преките двубои и остава на 3 т. пред днешния си съперник - така че може да си осигури класирането напред още в следващия кръг при домакинството на Виктория Пилзен.

В групата води Байерн Мюнхен с 12 т. пред Интер със 7, Барса с 4 и Виктория с 0.