Ливърпул прекърши устрема на Интер и взе своето в Милано

Ливърпул прекърши устрема на Интер и взе своето в Милано Снимка: Getty Images

Ливърпул надви Интер с 2:0 на "Джузепе Меаца" и направи голяма крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига още преди реванша на свой терен.

Голове на Роберто Фирмино и Мохамед Салах в последните 15 минути осигуриха успеха над италианския шампион, който обаче се представи силно и създаде сериозни трудности на фаворита в сблъсъка.

Тимът на Симоне Индзаги отправи множество удари, веднъж нацели и гредата, но Ливърпул се справи в защита, преодоля кризата в играта си през второто полувреме и наказа съперника в края.

Мачът беше двуостър от самото начало, като и двата тима пресираха агресивно и предизвикваха грешки от страна на противника.

Интер първи създаде положение, но ударът на Лаутаро Мартинес не намери вратата. После и Ливърпул организира няколко опасни атаки, а Тиаго Алкантара отправи хубав изстрел от воле.

В 16-ата минута сантиметри разделиха домакините от гола, когато Хакан Чалханоглу стреля силно, но разтресе горната греда.

На другата врата Садио Мане стреля с глава след статично положение, но също не намери целта.

"Нерадзурите" стартираха силно второто полувреме, но им липсваха завършващият пас и завършващият удар.

Юрген Клоп усети, че Ливърпул отстъпва и направи тройна смяна, като вкара в игра Джордан Хендерсън, Наби Кейта и новото попълнение Луис Диас.

Постепенно гостите се стабилизираха в центъра и нанесоха удара си в най-важния момент.

В 75-ата минута, след центриране от корнер на близката греда, Фирмино отправи много точен удар с глава в далечния ъгъл и откри резултата.

В 83-тата минута Салах се възползва от рикошет и удобна топка в пеналта, стреля през трима играчи и Ханданович не реагира - 2:0.