Разбрах

Издънка за Барса и първа грешна стъпка в Шампионската лига

Издънка за Барса и първа грешна стъпка в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Барселона изигра много слаб мач и загуби с 0:1 от Шахтьор Донецк в група "H" на Шампионската лига.

Каталунците имаха възможност още тази вечер да си осигурят класирането в следващата фаза, но вместо това записаха първа грешна стъпка в групата след крайно разочароващо представяне.

На "Фолкспаркщадион" в Хамбург, Барса завърши мача само с един точен удар, а през първото полувреме така и не успя да уцели вратата на Ризник.

Победният гол за храбрите домакини беше дело на Данило Сикан, който се разписа с глава в 40-ата минута след центриране отдясно.

Присъствието на Роберт Левандовски на върха на атаката не помогна на Барселона, а и появилите се след почивката Педри, Ламин Ямал и Жоао Феликс също не успяха да обърнат развоя.

Все пак тимът на Шави остава на първото място в групата с 9 т., следван от Порто и Шахтьор с по 6.