Астън Вила се завърна в Шампионската лига с категоричен успех, победа и за Юве

Астън Вила се завърна в Шампионската лига с категоричен успех, победа и за Юве Снимка: Getty Images

Астън Вила се завърна по категоричен начин в турнира за европейската купа и победи с 3:0 Йънг Бойс като гост.

Бирмингамци последно бяха играли за КЕШ преди цели 41 години, но през миналия сезон завършиха в топ 4 на Висшата лига и отново си заслужиха мястото при най-силните в Европа.

Тимът на Унай Емери беше убедителен тази вечер и победи с голове на Юри Тилеманс, Джейкъб Рамзи и Амаду Онана.

Мачът беше ръководен от българска съдийска бригада начело с Георги Кабаков.

По същото време Ювентус също тръгна с победа в турнира и надделя с 3:1 над гостуващия ПСВ Айндховен.

Младата звезда Кенан Йълдъз откри с ефектен гол в 21-вата минута, а много бързо Уестън Маккени добави второ попадение.

След почивката Нико Гонсалес покачи на 3:0, а в добавеното време Сайбари отбеляза почетен гол за гостите.