Григор е на 1/4-финал в Чънду след хубава победа

В спор за място на полуфиналите Димитров очаква победителя от сблъсъка между Джордан Томпсън и Александър Бублик.

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира Chengdu Open в китайския гранд Чънду след успех със 7:5 7:5 над Даниел Евънс. Българинът, който е поставен под номер 4 в основната схема, започна директно от втория кръг и успя да се справи с британеца, номер 48 в момента в световната ранглиста.

Първият сет продължи почти 50 минути, а двамата съперници водеха много оспорвана битка. Първата възможност за пробив бе за Евънс в третия гейм, но Григор удържа подаването си. Веднага след това българинът имаше огледална възможност при 30:40 в четвъртия гейм и сервис на британеца, но също не успя да пробие.

Заредиха се изключително убедителни геймове за сервиращите, а накрая Димитров нанесе съкрушителния си удар. Първата ни ракета спечели гейм на 15, за да поведе с 6:5, след което затвори първата част, давайки само точка на Евънс. В първия сет Григор вкара шест аса и загуби само три точки на първи сервис (18/21).

Вторият сет започна по възможно най-добрия начин за родната звезда. Григор спечели откриващия си гейм на 30, след което проби отново Евънс и затвърди - 3:0.

При 5:3 в своя полза Григор сервира за спечелване на мача, но Еванс стигна до две точки за пробив. И в двата случая Димитров си помогна с добър сервис, но Еванс стигна до нов брейкбол и след изкаран слайс от бекхенд в аут на Григор пробивът бе върнат.

Българинът спечели първата точка в десетия гейм, но след това Еванс натисна и изравни геймовете. Но както в първия сет, при 6:5 в своя полза, Григор отново проби и спечели мача със 7:5 7:5.