Меси се контузи при равенство на Барселона

Лионел Меси пропусна шанса да подобри рекорда на Герд Мюлер от 85 гола в рамките на една календарна година, след като се контузи в мача от Шампионската лига срещу Бенфика вчера. Меси влезе като резерва през второто полувреме на мача, но получи контузия в лявото коляно след сблъсък с бранителя на Бенфика Артур 15 минути преди края на мача.

Португалците изпуснаха няколко голови положения, мачът завърши 0:0 и от групата заедно с Барселона излезе Селтик, а Бенфика отпадна.

Меси, който има 84 гола през 2012 остана на скамейката за началото на мача, тъй като за Барселона този мач беше без значение.

Така на 25-годишния аржентинец му остават 4 мача, за да подобри рекорда на Мюлер - в шампионата срещу Бетис, Атлетико (Мадрид) и Валядолид и за Купата на краля срещу Кордоба.

Според източници от Барселона, контузията на Меси не е сериозна и той бързо ще се върне в строя.