Виляреал отстъпи второто място в Примера дивисион

Отборът на Виляреал отстъпи второто място в класирането на Примера Дивисион Снимка: getty images
Отборът на Виляреал отстъпи второто място в класирането на Примера Дивисион

Отборът на Виляреал отстъпи второто място в класирането на Примера дивисион след изиграването на неделните срещи от 9-ия кръг на шампионата. „Жълтата подводница" направи 1:1 като гост на Спортинг (Хихон) и остана на трета позиция с 20 точки.

Втори са Барселона с две точки повече. Лидер продължава да бъде Реал (Мадрид), който има 23 т.

Диего Кастро вкара за Спортинг от дузпа в 68-ата минута, от наказателен удар дойде и изравнителното попадение за Виляреал. Отбеляза го Роси в последната минута на продължението. „Жълтата подводница" завърши двубоя с 10 души след червен картон на Гонсало.

Грешна стъпка направи и Атлетико (Мадрид) след като не успя да победи като домакин Алмерия. Двубоят завърши 1:1 след попадения на Серхио Агуеро за Атлетико и Пабло Пиати за Алмерия.

Атлетико има само една победа в последните си четири мача в първенството и е на 6-то място в класирането с 14 т.

„Трябваше да решим нещата в своя полза, защото имахме достатъчно положения пред вратата на Алмерия. Бяхме длъжни да играем силно през цялото време, а не само до почивката", коментира след двубоя треньорът на Атлетико Кике Санчес Флорес.

Първа победа за сезона пък записа Депортиво (Ла Коруня). Тимът се наложи с 3:0 над Еспаньол като домакин. Адриан (28), Лопо (76) и Колото (87) донесоха дългочаканата от "Риасор" победа.

Класически успех записа и Атлетик (Билбао). „Баските" се наложиха с 3:0 над гостуващия Хетафе. Попаденията отбелязаха Андони Ираола, Мигел Сан Хосе и Игор Габилондо.