Лео прониза и Валядолид, Реал е някъде назад

90 гола се сториха малко на Лео Меси и аржентинският гений добави още един за разкош преди коледно-новогодишните празници.

Най-голямата звезда на футбола се разписа веднъж при победата на Барса с 3:1 като гост на Валядолид и завърши годината с невероятното постижение от 91 попадения.

Мачът започна с добрата новина за изписването на Тито Виланова от клиничното заведение, където бе опериран.

В 43-тата минута Барса успя да отбележи първия гол след добра постепенна атака. Меси подаде наляво към Жорди Алба, който центрира ниско по земята, а Чави отбеляза от пет метра след шпагат. Това беше четвърти гол на "шестицата" в Примера.

След четвърт час през второто полувреме Лео финтира двама защитници и технично завъртя по диагонала, топката се отклони от гредата и премина голлинията.

В 89-ата Хави Гуера върна надеждите на домакините след точна добавка отблизо. Секунди преди края резервата Тейо се възползва от глупава игра на Оскар Серено и лесно отбеляза за крайното 3:1.

Следващият мач на Барса е на 6 януари срещу Еспаньол. Каталунците вече водят с 16 точки на Реал Мадрид, който отстъпи при гостуването си на Малага.