Треньорът на Черно море отново подаде оставка

Старши треньорът на Черно море Велизар Попов подаде оставка за трети път, откакто е начело на отбора. Причина за това стана катастрофалната загуба като гост на Монтана с 0:4. "Надявам се този път ръководството да приеме оставката ми", заяви най-младият наставник в "А" група.

"Моряците" играха с титулярния си състав и подобен резултат дойде изненадващо предвид амбициите и финансовите възможности на двата клуба. Най-неприятното за варненци е, че той напълно отговаряше на показаното на терена.

Цялото нападателно трио на Монтана - Мичев, Чепилов и Антонов, се разписаха, като Владимир Мичев отбеляза първия и четвъртия гол.

Вратарят на Черно море Илко Пиргов бе изгонен в края на първото полувреме за ритане на паднал противников играч, но не този инцидент бе фатален за отбора му, тъй като домакините вече водеха с 2:0.

Междувременно Славия не успя да победи Сливен като двата тима завършиха 0:0 в София. По този начин "войводите" повториха постижението си срещу Левски и се доказаха отново като неудобен отбор за софийските грандове, след като бяха победени от ЦСКА с голяма доза съдийска помощ.

След мача президентът на "белите" Венцеслав Стефанов продължи словесните си закачки с ръководството на Литекс, коментирайки публикация на официалния сайт на ловешкия клуб по негов адрес с думите, че нейните автори са "просто едни ибрикчии".

Той също така изказа опасенията си, че съдията на мача Литекс - Левски, който ще се играе в понеделник, ще "обезглави" столичани.