Дебютант в А група носи успех на Черноморец

Красимир Балъков и неговият Черноморец биха още един софийски отбор - Локомотив (София) Снимка: Официален сайт на Черноморец

Отборът на Черноморец се справи и с четвъртия столичен отбор в тазгодишното първенство на А група. В последната среща от 10-ия кръг тази вечер Черноморец би с 2:1 Локомотив (София).

Съставът на Красимир Балъков се пребори за трите точки, въпреки че получи гол още в 6-та минута. Резултатът бе открит от Искрен Писаров и се запази непроменен до края на полувремето.

Малко след подновяването на играта - в 48-та минута Енис Хайри изравни, а в 57-ата появилият се в игра на почивката на мястото на Мартин Тошев конгоански нападател Лис Муйтис донесе трите точки за бургазлии. Това бе първият мач на Лис в родната "А" група.

След тази победа Черноморец е на трето място в класирането с 22 точки, колкото има и вторият Литекс. Ловчанлии обаче са с по-добра голова разлика. Лидер е Левски с 25 точки, а Локо (Сф) заема четвърта позиция с 19 точки.

Така нито един от столичните тимове не успя да намери начин да се противопостави през този сезон на Черноморец. Любопитно е, че и трите - ЦСКА, Левски, Локомотив (София) паднаха с един и същи резултат - 1:2.

Въпреки успеха треньорът на Черноморец Красимир Балъков остана здраво стъпил на земята. „Можем да помислим за нещо повече, но ако се казвахме Левски или ЦСКА. Ние се казваме Черноморец и градим име в момента, което трябва да защитим с играта и занапред.

Мисля, че днес стана добър спектакъл за зрителите по трибуните и пред телевизионните екрани. Особено през второто полувреме успяхме да наложим офанзивния си начин на игра и да победим. Голът, който стана в първите две-три минути поотряза схемата ни на игра и самочувствието на играчите ми. Но те се окопитиха бързо, аплодирам ги, тъй като срещу директен противник като Локо Сф те успяха да победят. Това ме радва като треньор", заяви Балъков.

„Допуснахме два гола, вкарахме само един - затова паднахме. Черноморец упражни натиск, но първото полувремето завърши добре за нас. След почивката инкасирахме гол от статично положение, изцяло наша грешка. Опитахме се да се върнем в мача, не успяхме. Не мисля, че ни надиграха, но вкараха своите положения. На нас пък ни липсваше вторият гол. Вместо да го търсим настоятелно, ние допуснахме такъв, който ни повлия на играта. А домакините бяха в подем. Трудно става обрат на този терен", обобщи треньорът на Локомотив (София) Димитър Васев.