Потвърдено: Реал търси нападател

Директорът на Реал (Мадрид) Хорхе Валдано потвърди, че клубът подема трансферна офанзива за нов централен нападател след снощната победа над Атлетико с 3:1 в първи четвъртфинал за Кралската купа.

Титулярът на тази позиция Гонсало Игуаин претърпя операция на гърба във вторник и ще се възстановява в продължение на три-четири месеца, така че от ръководството на клуба нямат избор и най-после ще уважат желанието на старши треньора Жозе Моуриньо за привличането на нов класен таран, тъй като в момента разполагат единствено с Карим Бензема.

Най-често цитираните имена в списъка на Моуриньо за привличане са Мирослав Клозе от Байерн, Нелсон Валдес от Еркулес и Еманюел Адебайор от Манчестър Сити. Българският стрелец на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов също бе спряган като възможна опция, но това твърдение е по-скоро спекулация предвид преговорите му за нов договор с „червените дяволи".

Междувременно, макар и в отсъствието на Игуаин, Реал не срещна особени проблеми в преодоляването на градския съперник, въпреки че Атлетико поведе още в 7-ата минута с гол на уругваеца Диего Форлан. С голове на Серхио Рамос, Кристиано Роналдо и Месут Йозил „Белият балет" обърна развоя на мача и направи реванша след седмица до голяма степен протоколен.

Победата бе четвърта поред за Реал в мадридското дерби, а „дюшекчиите" са без пълен успех в този сблъсък от далечната 1999 година.

В другия мач снощи Депортиво (Ла Коруня) загуби изненадващо у дома от Алмерия с 0:1.