Юнайтед е на 7 точки от титлата

Ван Перси сложи край на серията си от десет мача без гол Снимка: Getty Images
Ван Перси сложи край на серията си от десет мача без гол

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Стоук Сити като гост и направи поредната си крачка към титлата във Висшата лига, като головете вкараха Карик (5 минута) и Ван Перси (от дузпа в 67 минута). Така тимът на сър Алекс Фъргюсън има нужда от 7 точки, за да си осигури титла №20 на Англия, а поражението допълнително засили Стоук към изпадането от Висшата лига. А с гола от дузпа Ван Перси сложи край на серията си от 10 мача без попадение.

След тази загуба Стоук е само на 3 точки над зоната на изпадащите, като тимът е спечелил едва 2 от последните си 17 мача във Висшата лига.

Карик откри в самото начало, след като защитата на Стоук не се справи по най-добрия начин с изчистването на топката след корнер, а точното изпълнение на Ван Перси просто убеди феновете на домакините, че точно срещу Юнайтед няма как да чакат спасителни точки.

След тази победа Юнайтед отново има аванс от 15 точки на върха на класирането във Висшата лига.

А лошите резултати на Стоук вече стават рекордни - през 2013 тимът е спечелил най-малко точки във Висшата лига - едва пет. Освен това тимът е с най-слабото нападение в шампионата - 28 гола в 33 мача. И за неудоволствие на феновете си Стоук има само една победа в последните си осем домакински мача на „Британия".