ЦСКА без загуба в Самоков, продължава напред

Волейболистите на ЦСКА останаха без загуба в домакинските си двубои от груповата фаза на Шампионската лига. В последната среща от тази част на престижния турнир българите биха с 3:2 немския Дженерали Хахинг (Унтерхахинг). За последните си две участия в първата фаза на Шампионската лига „,червените" не са загубили нито един мач у дома. Единственото им поражение в „Арена Самоков" е във фазата на елиминациите срещу полския Ресовия миналата година.

Победата тази вечер, макар и донесла само две точки, се оказа достатъчна за ЦСКА, за да си осигури поне още два мача в европейските клубни турнири. Те обаче ще бъдат във втория по-сила турнир - този за купата на европейската конфедерация.

„Червените" се включват в т. нар. Кръг на предизвикателството, който е допълнение към четвъртфиналите на надпреварата. Там те ще играят с един от победителите от въпросните четвъртфинали. Победителите в Кръга на предизвикателството се класират за полуфиналите. Сред възможните съперници на ЦСКА са Зиратбанк воден от Пламен Константинов, полските Асеко Ресовия и Закса Кнеждедин и френският Араго де Сет.

Освен победата на ЦСКА за продължаването в следващата фаза помогна благоприятното развитие на резултатите от другите групи. С най-голямо значение се оказа загубата на австрийския Хипо Тирол Инсбрук от белгийския Кнак Рьозеларе с 0:3.

Австрийците, както и още три от трите отбори в групите - ЦСКА, Сислей Тревизо (Италия) и КАИ Теруел (Испания) събраха по 7 точки. Хипо Тирол обаче се оказаха с най-лоша геймова разлика, което ги изхвърля от последващо участие като най-слабия трети тим.

Към ЦСКА, Сислей Тревизо и КАИ Теруел в Кръга на предизвикателството се присъединява и Фридрихсхфен. Будванска Ривиера пък е най-добрият трети състав, който ще продължи в елиминациите на Шампионската лига. Тимът от Черна гора заема мястото най-вероятно на Зенит (Казан), който е фаворит да организира финалната четворка на Лигата и като такъв да се класира директно за последните срещи.