Левски и Дембеле прекършиха Динамо

Гара Дембеле отново бе над всички в Левски, записвайки гол и две асистенции срещу Динамо Снимка: BGNES

Вторият в "А" група Левски спечели "Alki Winter Tournament" в Ларнака, след като се наложи с 3:1 над Динамо (Москва). "Сините" се справиха учудващо лесно със своя еквивалент в Русия, в чийто състав личаха имената на Курани, Воронин и националите Голубов, Колодин и Семшов.

Мачът бе изгледан от бившите треньори на Левски Станимир Стоилов и Цанко Цветанов, както и от Станислав Ангелов и Константин Баждеков.

Началото на двубоя бе повече от вихрено, като между 2-ата и 3-ата минута отборите си размениха по едно попадение. Първо при подета атака отдясно Младенов намери Дембеле в наказателното поле, който на свой ред върна топката назад към Тасевски и македонецът се разписа с хубав фалцов изстрел в горния ляв ъгъл.

В ответната атака за московчани топката бе центрирана към Курани и той с глава прониза Митрев.

Малко след това отново той можеше да направи обрата пълен, но изстрелът му излезе в аут.

Самедов от Динамо също пробва късмета си в 12-ата минута. Той шутира силно и след рикошет топката затрудни Митрев, който я изби в ъглов удар.

В 16-ата минута отново Дембеле се озова в центъра на събитията. Той направи отличен пробив отляво и сервира топката на главата на новото попълнение Матондо, който хладнокръвно направи 2:1. След това белгиецът изрази по колоритен начин своята радост, танцувайки край тъчлинията.

Четири по-късно при едно меле в пенала на Динамо Грийн се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Голубов.

В 33-ата минута и Дембеле се нареди в списъка с голмайстори на "сините". Малийският национал получи топката по лявото крило, след което с типичната си широка крачка заходи към централната част на терена, нахлу в наказателното поле и с мощен шут опъна мрежата.

Темпото на игра значително спадна след почивката. Динамо се опитваше да намери път към вратата на Митрев. Той трябваше да проявява класа в 59-ата минута, спасявайки опасен шут на Юсупов.

Смолов пък опита на няколко пъти да обстрелва "синята" врата, но точността му изневери. След негово центриране в последната минута Милиев за малко да си вкара автогол, но Митрев захлупи топката на голлинията.