Издънки на Удинезе и Лацио оставиха Юве на върха в Италия

Тимът на Ювентус остана на върха в класирането на Серия "А", след като Удинезе и Лацио направиха грешни стъпки в своите мачове от IX кръг в сряда вечер.

"Зебрите" загубиха като гости на Наполи с 0:2 в най-интригуващия мач в средата на седмицата, докато по същото време римските "орли" изненадаха неприятно своите тифози с домакинско 1:1 срещу Катания.

Двете големи звезди на неаполитанците Есекиел Лавеци и Едисон Кавани наелектризираха трибуните на "Сан Паоло" с брилянтна двойна комбинация в 20-ата минута, завършила с изстрел от въздуха на аржентинеца.

Защитата на гостите отново бе развинтена в самия край на първото полувреме.

При едно заучено положение от свободен удар топката бе центрирана към далечната греда към Кристиан Маджо, за когото не бе проблем с глава да опъне мрежата на Удинезе за втори път.

Героят от римското дерби преди десетина дни Мирослав Клозе откри за лациалите в 18-ата минута, но Бергесио в 63-ата донесе частичния успех за сицилианците.

Шампионът Милан продължи успешния си поход към върха след кошмарния старт на сезона с изразително 4:1 срещу Парма на "Сан Сиро".

Бившият играч на Палермо Антонио Ночерино реализира хеттрик, а още един гол за четвърдия пореден успех на "росонерите" добави Златан Ибрахимович.

Победата изкачи миланистите на 5-ото място в таблицата с равен брой точки с четвъртия Наполи.

Отново тежко бе за феновете на Интер и Рома. "Нерадзурите" стигнаха само до 1:1 на терена на Аталанта, а "джалоросите" си тръгнаха с наведени глави от Генуа след гол в самия край.

Последният мач от този кръг е между Палермо и Лече в четвъртък от 21:45 часа българско време.