В първото си дерби Тухел записа победа над Моуриньо

В първото си дерби Тухел записа победа над Моуриньо Снимка: Getty Images

Челси победи с 1:0 Тотнъм на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в лондонското дерби от кръга на Висшата лига.

Гол от дузпа на Жоржиньо раздели двата тима, а мениджърът на победителите Томас Тухел записа успех в първото си дерби в Премиър лийг.

"Сините" бяха по-активният отбор и заслужаваха победата, но за пореден път показаха, че трудно вкарват, дори когато контролират ситуацията на терена.

Попадението падна в 24-ата минута след лоша изява на Ерик Дайър, който от легнало положение откровено препъна Тимо Вернер в наказателното поле.

Жоржиньо изпълни дузпата без обичайния си отскок и вкара в десния ъгъл на Уго Лорис за 1:0.

Без капитана си Хари Кейн, Тотнъм не показа, че има идея как да се върне в мача.

Опитите им за нещо по-сериозно се изчерпваха с един удар с глава на Серж Орие към края на полувремето.

През втората част Челси направи редица пропуски чрез Вернер, Кристиан Пулишич, Мейсън Маунт и Матео Ковачич, заради които не успя да реши мача далеч преди края му.

Едва в последните минути Спърс наложиха някакъв натиск, който доведе до опасен удар на Винисиус с глава, но покрай вратата.

В класирането Челси вече е шести с 36 т., докато Тотнъм изпадна до осмата позиция с 33, но и с мач по-малко от днешния си съперник.