Тотнъм излъга Арсенал в дербито и го отказа от топ 4

Тотнъм излъга Арсенал в дербито и го отказа от топ 4 Снимка: Getty Images

Тотнъм спечели с 2:1 срещу Арсенал дербито на Северен Лондон на своя стадион и изпревари в класирането големия си съперник.

Двата тима изиграха интересен и двуостър мач, в който търсеха атаките и головете, но в крайна сметка "шпорите" се възползваха по-добре от своите положения, за да стигнат до победата.

Александър Лаказет откри за Арсенал с бомбен удар в 17-ата минута.

Само след три минути "топчиите" направиха груба грешка в защита, Колашинац върна лошо към Давид Луис, Хюн-Мин Сон открадна топката и завърши над вратаря за 1:1.

Тотнъм можеше и да поведе малко по-късно, но Бен Дейвис разтресе гредата отдалеч.

След почивката Пиер-Емерик Обамеянг също се отчете с мощен удар, но този път гредата спаси Спърс.

Като цяло Арсенал владееше повече топката през втората част, но допусна фатална грешка в 81-ата минута. Тогава след ъглов удар Тоби Алдервейрелд надскочи защитата и с глава донесе успеха на своите.

Така Тотнъм вече е осми в класирането с 52 т., на 7 зад зона "Шампионска лига".

Арсенал е девети с 50 т. и три кръга преди края окончателно се сбогува с надеждите си за топ 4.