След кошмарен пропуск от дузпа Арсенал отново профука два гола преднина

След кошмарен пропуск от дузпа Арсенал отново профука два гола преднина Снимка: Getty Images

Арсенал загуби ценни точки в битката за титлата и завърши 2:2 в лондонския сблъсък с Уест Хем.

Във втори пореден мач лидерът в класирането имаше преднина от два гола, но накрая едвам се пребори за точката, а този път допълнителна тежест дойде и от пропуснатата от Букайо Сака дузпа.

Началото нямаше как да е по-добро за "артилеристите".

Силният старт доведе до гол на Габриел Жезус на празна врата още в 7-ата минута.

Три минути по-късно Мартинели центрира към Мартин Йодегор, който покачи на 2:0.

Доминацията на Арсенал привидно продължи, но дузпа върна Уест Хем в двубоя в 33-тата минута.

Габриел Магаляеш извърши нарушение срещу Пакета, а Саид Бенрама беше точен от бялата точка.

Това постави началото на добри минути за домакините в края на първото и началото на второто полувреме.

Арсенал обаче стигна до златен шанс да реши всичко с трети гол. Игра с ръка на Антонио доведе до дузпа за "топчиите" в 52-рата минута.

Букайо Сака обаче се провали по шокиращ начин и прати топката доста далеч от вратата.

Само две минути по-късно Арсенал беше наказан и Джаръд Боуен изравни с удар от въздуха.

След 80-ата минута Михаил Антонио имаше шанс да направи обрата пълен, но ударът му с глава облиза гредата.

Тимът на Микел Артета остава първи в класирането с 4 т. пред Манчестър Сити, но и с мач повече от конкурента за титлата.

На Арсенал предстои задължително за спечелване домакинство на Саутхемптън в петък преди директния сблъсък срещу Сити.