Разбрах

Шокираща издънка на Бразилия в световните квалификации

Бразилия допусна сензационно равенство 1:1 с Венецуела у дома в световна квалификация. Гостите са един от най-слабите тимове на континента, но успяха да се поздравят с исторически резултат

Освен многото пропуски, които направиха играчите на "селесао", фатален се оказа и изравнителният гол на Едуард Бело, който попари бразилците пет минути преди края.

Преди това Габриел Магаляеш от Арсенал бе открил след центриране на Неймар.

Аржентина започна без Лионел Меси двубоя с Парагвай, който в крайна сметка спечели с 1:0.

Заради проблемите с контузия, които Меси имаше в последните седмици, той очаквано не започна от първата минута на мача, но това не се оказа фатално за съотборниците му.

Още в третата минута, сложилият капитанската лента Николас Отаменди откри резултата със страхотно воле, което отправи след центриране от корнер. Това се оказа и единственият гол.

Меси влезе в игра в 53-тата минута, но и той не успя да помогне на своите за по-изразителна победа.