Ливърпул профука два гола преднина, Вила се приближи до ШЛ

Ливърпул профука два гола преднина, Вила се приближи до ШЛ Снимка: Getty Images

Астън Вила и Ливърпул завършиха 3:3 в страхотен мач от Висшата лига, предложил голямо зрелище.

На "Вила Парк" гостите водеха с 3:1 до 85-ата минута, но за малко щяха да загубят, а пък домакините се пребориха за точка с два гола на резервата Джон Дюран, която ги доближи още повече до задържане в топ 4 и класиране за Шампионската лига.

Емоциите от срещата изпита на живо холивудската звезда Том Ханкс, който е фен на отбора от Бирмингам.

Мачът започна по куриозен начин и още в първата минута вратарят на Вила Емилиано Мартинес си вкара автогол, след като не успя да улови една топка и после сам я избута във вратата си.

Нелепата ситуация не обезсърчи домакините, които изравниха в 12-тата минута чрез Юри Тилеманс.

Ливърпул обаче поведе отново 10 минути по-късно, когато Коди Гакпо завърши отлична комбинация и вкара отблизо на празна врата. Попадението дълго беше проверявано за засада и в крайна сметка беше признато.

Точно преди почивката пък Мохамед Салах пропусна да се разпише за 3:1.

Три минути след подновяването на играта мърсисайдци вкараха трети гол, а негов автор стана младият Джарел Куанса, който се разписа с глава.

После Вила си мислеше, че се връща в мача, но сигнал за засада отмени втори гол за домакините.

Тимът на Унай Емери не се предаде и в 85-ата минута Дюран намали на 2:3 след загубена от Мак Алистър топка пред пеналта на Ливърпул.

Попадение на Дарвин Нунес не беше зачетено заради засада и в 88-ата минута драмата стана пълна.

Джон Дюран вкара втори гол по странен начин, след като пас на Диаби се отклони в голмайстора и подлъга Алисон - 3:3.

В добавеното време вратарят на Ливърпул направи спасяване срещу Муса Диаби, с което спаси и точката за тима си.

"Червените" са твърдо на третото място, докато Вила вече има 5 т. преднина, но и мач повече от Тотнъм в борбата за топ 4.