Левандовски изравни рекорда на Герд Мюлер, но Байерн не успя да бие

Играчите и треньорите на Байерн Мюнхен направиха шпалир на Роберт Левандовски след изравняването на рекорда на Герд Мюлер Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски отбеляза 40-ия си гол в Бундеслигата през този сезон, като по този начин изравни 50-годишния рекорд на легендарния Герд Мюлер за най-много попадения в рамките на една кампания.

Въпреки гола на полския нападател шампионът Байерн Мюнхен стигна само до равенство в гостуването си на средняка Фрайбург и си тръгна с точка след зрелищно 2:2.

След отбелязването на 40-ия гол, полякът отдаде дължимото на Мюлер, повдигайки фланелакта си, като отдолу носеше друга с лика на великия германец. Левандовски имаше шансове да отбележи и нов гол, но ги пропусна.

Баварците на два път иизлизаха напред в резултата, но на два пъти им изравниха. Левандовски откри резултата от дузпа в 26-ата минута, но Гулде изравни три по-късно.

В началото на втората част Байерн вкара втори гол, дело на Лерой Сане, но в 81-вата минута Кристиан Гюнтер изравни със страхотен удар по диагонала, с който матира Алекс Нюбел, който бе получил шанс за изява на мястото на Мануел Нойер.

До края на сезона в Бундеслигата остава още един кръг, в който Левандовски ще може и да подобри рекорда на Мюлер, ако успее да се разпише срещу тъкмо осигурилия си оставането в елита Аугсбург, който победи друг претендент за изпадане - Вердер, с 2:0.