Разбрах

Какъв подарък! Младок поднесе победа на Ливърпул с два автогола

Подаръците по принцип се раздават на Коледа, но Ливърпул получи богат дар в навечерието на Нова година.

Червените" победиха Лестър с 2:1 у дома, а младият белгиец от състава на "лисиците" Вут Фаес си отбеляза два автогола.

Иначе двубоят започна великолепно за Лестър и още в 4-тата минута Дака отклони топката към Дюсбъри-Хол, който напредна и се озова сам срещу Алисън, успявайки да го преодолее.

Контраатаките на "лисиците" продължава да създават много проблеми на мърсисайдци и в средата на полувремето гостите бяха близо до втори гол. Постепено Нунес и Салах се разиграха, но така и не намираха път към вратата на гостите.

Но дойде неочакваната помощ...

Тимът на Юрген Клоп успя да изравни в 38-ата минута след автогол на Фаес. Александър-Арнолд центрира отстро, а бранителят опита да изчисти, като мина между топката и вратаря. Той обаче прати кълбото в обратната посока и с невероятна парабола.

В самия край на първата част мърсисайдци стигнаха до втори гол. Нунес бе изведен на добра позиция, напредна и добре чукна топката покрай вратаря. Кълбото се удари в лявата греда, но Фаес го заби в мрежата и отбеляза втория си автогол в мача. Привлеченият през лятото от Реймс футболист стана едва четвъртият играч в историята на Висшата лига с два автогола в един двубой.

През второто полувреме Джордан Хендерсън, Салах и Нунес имаха своите шансове, но ново попадение така и не падна.

Ливърпул събра 28 точки и се изкачи на пета позиция - на точка зад вечния си съперник Манчестър Юнайтед, но е и с мач повече от "червените дяволи".

Тагове: ливърпул, ву