Гуардиола: Голяма победа; Потър: Играхме вдъхновено

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола остана доволен от победата с 1:0 като гост на Челси в четвъртък. Определи я като "голяма".

Шампионите бяха безлични през първото полувреме, но през второто взеха своето, след като Грийлиш и Марез влязоха от резервната скамейка. Първият асистира, а вторият вкара от няколко метра.

"Не играехме добре през първото полувреме - коментира Пеп, който на почивката смени Уокър и Кансело с Рико Люис и Мануел Аканджи. - Възхищавам се на Жоао и му благодарих за усилията, имайки предвид, че не игра на традиционната си позиция. Реших да пусна такъв състав, с който да сме подготвени, ако те заиграят с петима в защита. През второто полувреме бяхме много, много по-добри във всяко едно отношение. Това е голяма победа за нас."

Колегата му Греъм Потър пък заяви, че се гордее със своите играчи. Той бе принуден да извади от игра Стърлинг и Пулишич още през първото полувреме заради контузии.

Имайки предвид всичко, което се случи с контузиите на Рахийм и Кристиан толкова рано, момчетата дадоха всичко от себе си. Видях вдъхновено представяне срещу топ съперник. Ако не гледаме резултата, съм горд от играчите. Намираме се в труден момент и съчувствам на момчетата. Но трябва да останем обединени. Разочароващо е, че останахме без тези играчи, но останалите се раздадоха, както и тези, които се появиха от пейката. Това е всичко, което искам. Винаги съм готов да поема отговорност, но се надявам хората да гледат цялата картина, да видят къде се намираме и с какво трябва да се справяме. От друга страна емоциите са високи и трябва да опитаме да яхнем вълната и да излезем над повърхността. Публиката не спря да подкрепя отбора и видяхте, че той не спря да се бори."