Брилянтен Ливърпул взе дербито и вече е на точка от Сити

Брилянтен Ливърпул взе дербито и вече е на точка от Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул взе изключително важна победа с 2:0 срещу Арсенал на "Емирейтс" в отложен мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Успехът срещу намиращите се в отлична форма "артилеристи" доближи тима на Юрген Клоп само на точка от върха в таблицата.

Това беше и девета поредна победа за "мърсисайдци" в първенството.

Арсенал пък продължава ожесточената си борба за топ 4 и има за какво да съжалява в двубоя, тъй като не успя да се възползва от положенията си при 0:0.

Двубоят беше много оспорван и не липсваха атаки и към двете врати, макар че първата част завърши без попадения.

Второто полувреме започна с гол на Садио Мане, който обаче беше отменен заради засада.

Тогава домакините стигнаха до златно положение след грешка на Тиаго Алкантара, но Алисон спаси сам срещу Габриел Мартинели и тласна мача в друга посока.

Малко след това Диого Жота получи зад защитата, напредна и с левия крак разстреля Рамсдейл в близкия ъгъл за 1:0. Стражът на Арсенал определено не се прояви добре в ситуацията.

Веднага след това голмайсторът беше сменен и в игра се появиха Роберто Фирмино и доскоро контузеният Мохамед Салах.

8 минути по-късно Фирмино се разписа за 2:0, като отклони технично един пас отляво на Анди Робъртсън.

Ливърпул заигра доста по-спокойно и контролираше мача, но Арсенал стигна до още една възможност две минути преди края, когато отново Мартинели пропусна.

В класирането Ливърпул вече има 69 т. и е на една от лидера Манчестър Сити.

Серията на Арсенал от пет поредни успеха приключи, но "топчиите" запазват четвъртото място с 51 т. - с една повече от Манчестър Юнайтед при два изиграни мача по-малко от тези на "червените дяволи".