Арсенал си тръгна с трите точки от гостуването на Юнайтед

Арсенал си тръгна с трите точки от гостуването на Юнайтед Снимка: Getty Images

Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 1:0 като гост в дербито от седмия кръг на Висшата лига. Пиер-Емерик Обамеянг донесе победата на гостите в 69-ата минута, когато бе точен от дузпа.

Той можеше да се разпише и в средата на първото полувреме. Вилиан намери Белерин отдясно, а испанецът центрира остро към далечната греда. Обамеянг се хвърли да засече, но малко не му достигна, за да се добере до топката, която в крайна сметка излезе в аут.

Отговорът на "червените дяволи" не закъсня много. В 21-вата минута Рашфорд много добре разтегли към Грийнууд отляво. Последният стреля от малък ъгъл до близката греда, но Лено изби.

В самия край на частта Сака бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Белерин, но изпрати топката над вратата.

В 68-ата минута дойде ключовият момент. Вилиан опита да изведе Белерин в наказателното поле, а Погба закъсня, остана зад гърба на бранителя, но посегна с крак, с който закачи глезена на съперника. Проявата на французина бе наказна с дузпа, която Пиер-Емерик Обамеянг реализира безкомпромисно. До края Юнайтед натисна съперника в опит да изравни, но веднъж и гредата спаси "топчиите" след изстрел на Дони ван де Беек.

Арсенал събра 12 точки и се приближи на една от топ 4, в който са Ливърпул с 16 пункта, а Евертън, Саутхемптън и Уулвърхемптън имат по 13.