Арсенал измъкна инфарктна победа в дербито

Арсенал измъкна инфарктна победа в дербито Снимка: Getty Images

Арсенал постигна втора поредна победа от началото на шампионата, надигравайки трудно Уест Хем с 2:1 у дома в лондонско дерби от втория кръг.

Еди Нкетиа вкара гола на победата за "артилеристите" няколко минути преди края на редовното време.

В първата част на двубоя и двата отбора не успяваха да намерят ритъма си и до положения не се стигаше. Една ситуация отвори мача. В 25-ата минута Обамеянг бе изведен в наказателното поле, а той центрира към Лаказат. Французинът откри резултата след удар с глава. Положението бе разгледано с ВАР поради съмнения за засада на Обамеянг, но попадението бе признато. За Лазазет това бе гол номер 50 с екипа на Арсенал.

Гостите не създаваха много проблеми на съперника и "артилеристите" спокойно контролираха събитията на терена, въпреки че не показваха обичайната си игра. Така Уест Хам се възползва от една от редките си възможности и изравни в самия край на първото полувреме. Боуен проби отляво, намери Фредерикс от другата страна, а той пусна остра топка към Антонио, който я засече в мрежата.

Минутите минаваха и мачът вървеше към равенство, когато влезлият като резерва Нкетиа дари трите точки на отбора си.

В 85-ата минута нападателят завърши отлична комбинация на домакините след асистенция на Себайос.