Ман Сити излезе втори след победа над последния

С три гола в последните 20 минути Манчестър Сити спечели гостуването си на Хъл с 3:0 в последния мач от днешния ден във Висшата лига.

Тимът на Пеп Гуардиола трудно преодоля съпротивата на последния в класирането, макар че почти изцяло доминираше при владеенето на топката.

Първото полувреме премина скучно и се запомни единствено с изстрел от пряк свободен удар на Яя Туре, спасен от вратаря Маршал.

След почивката Де Бройне удари греда за Сити, но и Хъл имаше своите ситуации, като веднъж Бакари Саня изчисти с глава от голлинията и спаси сигурен гол.

В 72-ата минута Стърлинг навлезе в наказателното поле и беше спънат от Робъртсън с шпагат. Отсъдената дузпа беше реализирана от Яя Туре и така гостите поведоха с 1:0 и заиграха по-освободено.

В 78-ата минута Давид Силва и Де Бройне комбинираха отлично при контраатака на Сити, испанецът центрира отдясно и Ихеаначо засече във вратата на Хъл за 2:0. Третият гол падна след пробив на Стърлинг отляво, който беше изведен с майсторски пас от Яя Туре, центрира силно и Дейвис отклони в собствената си врата за крайното 3:0.

С успеха Ман Сити вече е втори в класирането с 39 точки, на 7 от първенеца Челси. Ливърпул е трети с 37 т. и мач по-малко, така че ще изпревари "гражданите", ако утре надделее над Стоук.