Юнайтед разплака Сити на "Етихад" и окончателно го отказа от титлата

Само след 16 изиграни кръга Манчестър Сити вече изостава на 14 точки от лидера Ливърпул. Трета поредна титла за "гражданите" изглежда в сферата на фантастиката, а причината за огромното изоставане стана Манчестър Юнайтед, който спечели градското дерби с 2:1 на "Етихад".

"Червените дяволи" са в най-добрата си серия от началото на кампанията и записаха три победи и две равенства в последнине си пет мача, изкачвайки се на пета позиция във временното класиране - на пет точки зад четвъртия Челси.

Двубоят започна във вихрено темпо и с непрестанни атаки към двете врати. По-добрите положения обаче бяха за гостите от Юнайтед. Така се стигна до 20-ата минута, когато Рашфорд навлезе в наказателното поле и бе съборен от Бернардо Силва. Играта продължи и чак при спирането известно време по-късно ситуацията бе разгледана с ВАР. В крайна сметка бе отсъдена дузпа, която потърпевшият превърна в гол.

В следващите минути Рашфорд пропусна да удвои преднината на Юнайтед от великолепна позиция след прекрасна контраатака, а секунди по-късно нацели гредата.

В 30-ата минута "дяволите" стигнаха до втори гол. Марсиал и Джеймс комбинираха, след което французинът изненада Едерсон за 0:2 с удар в близкия ъгъл.

Секунди преди почивката домакините имаха сериозни претенции за дузпа. След центриране на Уокър топката се удари в ръката на Фред в наказателното поле. Положението бе разгледано с ВАР, но дузпа не бе отсъдена, което вбеси Пеп Гуардиола.

Сити натисна много през втората част и в големи периоди от времето Юнайтед бе принуден да се брани, но гол за "гражданите" така и не влизаше.

Това все пак се случи в 85-ата минута, в която Отаменди с глава се разписа за 1:2, но домакините не успяха да изкопчат точката.