Ливърпул го може, но може ли го всяка седмица? 5 извода след Ливърпул - Манчестър Сити 4:3

Страхотно 7-голово супершоу, убийствено темпо от самото начало до последната секунда, атакуващ и атрактивен футбол, драма и напрежение. Това беше Ливърпул - Манчестър Сити.

"Червените" победиха с 4:3, като така записаха четвърти пореден успех в първенството и се изкачиха на трето място, въпреки че имат равен брой точки с четвъртия Челси.

За Ливърпул това бе първи двубой след продажбата на Филипе Коутиньо и без най-скъпия защитник в света Върджил Ван Дайк.

Отборът на Клоп вече няма загуба 18 поредни мача във всички турнири, а Сити за пореден път не успя да спечели на "Анфийлд" - нещо, което не е правил от 2003 г., в рамките на цели 17 мача. Домакините прекъснаха и непобедимата серия в първенството на "гражданите", които обаче продължават да има солиден аванс от 15 точки на върха.

Разбира се, след подобен спектакъл емоциите са изключително бурни, но когато утихнат, е време за равносметки, а те показват, че Сити продължава да е абсолютен фаворит за титлата и ще е чудо, ако в крайна сметка се провали, докато Ливърпул има още много проблеми за решаване пред себе си.

В галерията може да видите 5 извода след Ливърпул - Манчестър Сити.