Меси се завърна с хеттрик, Аржентина смаза Панама с 5:0

Лионел Меси вкара хеттрик при разгрома с 5:0 над Панама

Аржентина разгроми Панама с 5:0 и се класира за четвъртфиналите на юбилейната Копа Америка. Лионел Меси се завърна с хеттрик за „гаучосите”.

Николас Отаменди даде аванс на Аржентина още в седмата минута, а останалите четири гола паднаха през втората част.

Меси, който влезе в игра в 61-вата минута, направи хеттрик в рамките на 21 минути, а Серхио Агуеро оформи крайното 5:0 в последните секунди на редовното време.

В другия мач от група D Чили стигна до труден успех срещу Боливия и остава с шансове за излизане от групата.

Артуро Видал откри резултата в началото на втората част, но малко по-късно Жасмани Кампос изравни с удивителен изстрел от пряк свободен удар.

В огромното продължение отново Артуро Видал, в 100-тната минута от дузпа, се разписа и донесе победата за чилийците.

Аржентина е лидер в групата с две победи. Панама и Чили имат по три точки, а Боливия е с нула.

В последния кръг от груповата фаза Чили и Панама ще спорят за второто място в групата, а Аржентина играе с Боливия.