Разбрах

Милан взе дербито и спря устрема на Лацио

Кутроне откри резултата с пореден важен гол за Милан Снимка: Getty Images
Кутроне откри резултата с пореден важен гол за Милан

Милан взе дербито от 22-ия кръг на Серия "А" и на своя "Сан Сиро" победи Лацио с 2:1.

Така "росонерите" записаха трета поредна победа и в класирането се изравниха по точки с шестия Сампдория. Лацио се намираше във възход до този двубой и остава на трето място, но вече е на 11 т. от първенеца Наполи.

Резултата тази вечер откри Патрик Кутроне в 15-ата минута, засичайки остро центриране на Чалханоглу. В 20-ата минута обаче Адам Марушич изравни с хубав удар в далечния ъгъл и Лацио дори можеше да поведе, но шут на Луис Алберто срещна гредата.

Минута преди края на полувремето Бонавентура се възползва от отлично центриране на Калабрия и с глава направи 2:1.

През втората част Милан успя да удържи аванса си, въпреки че Лацио беше по-добрият отбор на терена. Гостите изпуснаха няколко положения, Донарума също се намеси на вратата си и накрая "росонерите" измъкнаха трите точки.