5 извода след Юнайтед - Саутхемптън: Жестоко порязване на "светците" и златен Златан

Купата на Лигата може и да не е най-големият трофей във футбола, но феновете на Манчестър Юнайтед посрещнаха новата седмица в добро настроение.

Техните любимци спечелиха финала на "Уембли" по драматичен начин след гол на Златан Ибрахимович няколко минути преди края на редовното време и Жозе Моуриньо записа първи голям трофей във визитката си като мениджър на "червените дяволи".

Когато Юнайтед поведе с 2:0 още преди почивката, мнозина побързаха да заключат, че мачът ще бъде спечелен по "моуриньовски", но борбеният Саутхемптън успя да върне едно попадение още през първото полувреме, а след това се добра и до равенство.

Но този безпощаден Златан отново бе златен за тима си...

Със сигурност ситуацията можеше да е доста по-различна, ако чисто попадение на "светците" не бе отменено заради несъществуваща засада още в 11-та минута, но не можем да гадаем.

По-важно е какво научихме от този двубой, а пет извода от финала можете да видите в галерията.