Нова издънка за Аржентина, Мондиал 2018 е под въпрос (видео)

Аржентина направи поредна грешна стъпка по пътя си към Световното първенство. „Гаучосите” стигнаха до само 1:1 срещу Венеуела у дома и засега остават на петото място, което дава право на участие на бараж.

Тимът на Хорхе Сампаоли дори се намери догонващ 50-ата минута, когато Джон Мурийо даде аванс на Венецуела. Домакините бързо се върнаха в мача и четири минути по-късно изравниха, благодарение на автогол на Ролф Фелтшер.

Това бе второ поредно равенство за Меси и компания, а ситуацията в групата се завърза повече от всякога.

Два мача преди края на квалификациите в зона КОНМЕБОЛ единственият сигурен за Мондиал 2018 е водачът Бразилия, който вече си осигури място на Световното, а тази нощ направи 1:1 като гост на Колумбия.

Отборите между второ и осмо място са събрани в рамките на седем точки и, на практика, всеки един от тях има шанс да попълни останалите три места, които дават право на директно участие на първенството в Русия.

Четвъртият Перу, петият Аржентина и шестият Чили пък са събрани само в една точка и опасността да не гледаме или „гаучосите”, или победителя от последните две издания на Копа Америка е напълно реална, още повече след втората поредна загуба на Чили.

Алексис Санчес и компания загубиха с 0:1 като гости на Боливия, а след поражението от Парагвай с 0:3 у дома вече са извън местата, даващи право на класиране на Мондиал 2018.