М`Боли пак спря Фабио Капело и чака Бундестима

Раис М`Боли спаси всичко опасно пред вратата и помогна за класирането на Алжир на осминафинал.

Алжир с Раис М'Боли на вратата стигна елиминациите на световното след 1:1 с Русия в последния мач от група Н.

Равенството бе напълно достатъчно на северноафриканците, които завършават втори в групата след Белгия.

Алжир чака осминафинал срещу Германия на 30 юни от 23 часа в Порто Алегре. Страната никога не е достигала фазата след груповата на мондиал, въпреки че се гордее с паметно 2:1 над Бундестима на световното през далечната 1982 г.

Вратарят на ЦСКА М'Боли се представи отлично и въпреки допуснатия гол от Александър Кокорин още в петата минута спря всички останали опити на Сборная. Група грешка на колегата му Игор Акинфеев на руската врата позволи на Ислам Слимани да изравни в 60-ата минута с глава.

Вратарят на руснаците провали отбора и в първия мач с Южна Корея - 1:1.
Сборная отпада в групата, въпреки че си има селекционер със 7,3 милиона евро годишна заплата - Фабио Капело. Да му мислят босовете на федерацията...

Раис М`Боли за второ поредно световно първенство се превръща в "черна котка" за Капело - преди 4 години той заключи вратата за 0:0 срещу Англия, когато италианецът бе селекционер на "трите лъва".

В другия мач от групата Белгия победи Южна Корея с 1:0 с попадение на Ян Вертонген в 78-ата минута. Белгийците са първи в групата с 9 точки.

Чака ги осминафинал срещу САЩ на 1 юни от 23 часа в Салвадор.