Интер громи, но по-интересно беше на трибуните, където грейна хореография за Диаболик

Новата ера в Интер започна с разгромно 4:0 над новака в Серия "А" Лече.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку отбеляза гол и непрестанно тормозеше отбраната на съперника, който играе за първи път в елита от 2012-а.

Пропуските в "синьо-черно" бяха много, но резултатът бе открит в 21-та минута, когато хърватският национал Марсело Брозович стреля фантастично от границата на наказателното поле.

Само три минути по-късно падна още един красив гол. Стефано Сенси, който дойде от Сасуоло, преодоля трима защитници и би в десния ъгъл на Габриел за 2:0.

След час игра дойде и моментът на Лукаку. Белгиецът направи лесна добавка след удар на Лаутаро Мартинес, който бе спасен от вратаря.

В 76-та минута резервата Диего Фариас от гостите бе изгонен само 15 минути, след като влезе в игра заради груб фаул срещу Николо Барела.

В 84-тата минута гол вкара и Антонио Кандрева с феноменален шут отдалеч.

Срещата се хареса на тифозите, но именно те бяха причината за най-паметното от вечерта.

Преди началото на мача в "Курва Норд" бе издигната хореография в памет на бившия тартор на феновете на Лацио Фабрицио Пискители-Диаболик. Преди три седмици той бе екзекутиран на "Виа Тусколана", в близост до "Парко дели Акуедоти" в Рим с куршум в главата.

"Fabrizio con noi" (Фабрицио е с нас) пишеше под хореографията, с която тифозите на Интер показаха приятелските си чувства към тези на Лацио.

Дружбата между запалянковците на двата отбора е доста стара и се дължи най-вече на крайнодесните убеждения на Irrudicibili на Лацио и Boys - една от влиятелните фракции на Интер.

През 1998-а двата отбора играха финал за Купата на УЕФА в Париж, а на трибуните имаше фенове на Интер с шалове на Лацио и обратното.