Рома обърна последния и се върна в топ 4

Рома обърна последния и се върна в топ 4 Снимка: Getty Images

Рома постигна обрат срещу последния Беневенто на "Олимпико" и стигна до победа с 5:2 в последния мач от 24-тия кръг на Серия А.

Така "вълците" отново се върнаха на четвъртата позиция, от която изместиха градския съперник Лацио. Рома е с 47 точки, на една пред "орлите".

Гийерме изведе гостите напред в резултата още в седмата минута, но Федерико Фасио изравни в средата на първото полувреме.

През второто Рома се развихри и вкара три гола в рамките на 16 минути. Първо Един Джеко се разписа за 2:1, след което Ченгис Юндер прониза на два пъти Пуджони, преди да бъде заменен малко по-късно и да обере овациите на публиката.

Минута след втория гол на Юндер Беневенто намали чрез Енрико Бриньола за 4:2, но головете не спряха до тук.

В добавеното време на срещата домакините получиха възможност да изпълнят дузпа за игра с ръка. Джеко отстъпи изпълнението на Грегори Дефрел, който не сбърка от бялата точка.

Това е четвърта поредна загуба за новака, който остава на последното място в Серия А с едва седем спечелени точки от 24 мача.