Рома влезе в 2018-а със загуба, след като игра цяло полувреме с човек повече

Рома загуби първия си мач за 2018 година, като загуби домакинството си на Аталанта с 1:2 в мач от 19-ия кръг на Серия А.

Лошата серия за „вълците“ продължава и тимът на Еузебио ди Франческо е без успех вече четвърти пореден мач.

Нещата изобщо не тръгнаха по план за Рома. Още в 14-ата минута Андреас Корнелиус изведе гостите напред с великолепно изпълнение от малък ъгъл по диагонала.

Още пет по-късно „Олимпико“ замлъкна за втори път, след като удар на Мартен де Роон рикошира в тялото на Костас Манолас, заблуди Алисон и топката влетя в мрежата му.

В 37-ата Фройлер можеше да направи резултата класически, но ударът му срещна гредата.

Най-доброто положение за Рома през първата част дойде малко преди почивката, но от подобна на Корнелиус ситуация Джеко не успя да намери очертанията на вратата.

В самия край на полувремето Аталанта остана с човек по-малко, след като авторът на втория гол Де Роон получи пресилен втори жълт картон.

Излезли с човек повече на терена за вторите 45 минути, играчите на Рома започнаха да атакуват още от първата секунда и 10-ина минути след подновяването на играта Джеко намали за 1:2.

До края на мача домакините доминираха, но така и не успяха да стигнат поне до изравняването, а в самия край пропуснаха няколко добри възможности за гол.

Победата изкачи Аталанта до седмата позиция с актив от 30 точки, докато Рома остава пети с 39, на цели 12 от лидера Наполи, въпреки и с мач по-малко.