Фиорентина помрачи мач №100 за Донарума

Фиорентина и Милан завършиха годината с равенство Снимка: Getty Images
Фиорентина и Милан завършиха годината с равенство

Фиорентина и Милан разделиха точките в ранния съботен мач от 19-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят завърши наравно 1:1, а двата гола паднаха в рамките на три минути.

Положенията през първата част почти липсваха, а в самия край Джанлуиджи Донарума на два пъти трябваше да спасява вратата си от гол.

Все пак, младият страж, за когото това беше мач №100 с фланелката на „росонерите“ не успя да опази вратата си суха и в 71-вата минута Фиорентина поведе.

Кристиано Бираги центрира отляво, Джовани Симеоне бе изпуснат и с глава отблизо разстреля Донарума за радост на феновете, изпълнили докрай „Артемио Франки“.

Изравнителното попадение бе дело на резервата Хакан Чалханоглу и падна само три минути по-късно. Диагонален удар на Сусо от Спортиело, но при добавката стражът на домакините нямаше какво да направи и Чалханоглу оформи крайното 1:1.

С точката Фиорентина вече има 27 и се изкачи на шестата позиция, изпреварвайки само по голова разлика Аталанта и Сампдория. Милан пък е вече девети с 25.