Испания и Италия започнаха ударно, порой прекрати мач

Лопетеги започна с гръмко 8:0 начело на Испания, но реалните тестове за него тепърва предстоят

Фаворитите Испания и Италия взеха своето в снощните квалификационни мачове за Световното първенство в Русия през 2018 г.

В тяхната група G Испания разгроми аутсайдера Лихтенщайн с 8:0 в официалния дебют на новия селекционер Жулен Лопетеги. По два гола вкараха Диего Коста, Давид Силва и Алваро Мората, а по още един добавиха Серхи Роберто и Виктор Витоло.

В гостуването на Израел Италия се наложи с 3:1, макар че почти цяло второ полувреме "адзурите" играха с човек по-малко заради втори жълт картон на Киелини. Италия поведе рано чрез Грациано Пеле, а Кандрева направи 2:0 от дузпа в 31-ата минута. Малко след това обаче Тал Бен Хаим върна едо попадение за домакините. Гола на успокоението за 3:1 вкара Имобиле 7 минути преди края, като преди това Буфон направи решителни спасявания на вратата на Италия. Победата беше успешен официален дебют на новия наставник Джампиеро Вентура.

В един от най-интересните мачове снощи Сърбия и Ирландия завършиха 2:2, а срещата между Албания и Македония беше прекратена 13 минути преди края заради пороен дъжд. Дотогава резултатът беше 1:1 и срещата ще трябва да се доиграе.

В другото балканско дерби снощи Турция измъкна 1:1 в гостуването на Хърватия.