Разбрах

България показа желание, но не и класа срещу Италия

България показа желание, но не и класа срещу Италия Снимка: Lap.bg

България загуби с 0:2 от Италия на "Васил Левски" и записа второ поражение в група C на световните квалификации.

Измислена дузпа помогна на фаворита в групата да стигне до победата срещу българските национали, които играха малко по-стабилно, отколкото в миналия си двубой.

До чудеса обаче не се стигна и за пръв път в историята загубихме от Италия на свой терен.

Селекционерът Ясен Петров направи 6 промени в титулярния състав в сравнение със загубата от Швейцария преди три дни и те се отразиха добре на отбора.

България започна по-уверено мача и даже отправи точен удар чрез Андрей Гълъбинов.

Гостите поеха контрола над срещата, но не успяваха да създават реални положения пред Пламен Илиев, докато нашите се защитаваха прилично.

В предни позиции обаче България отново допускаше твърде много неточности и подхождаше плахо, затова и не успя да организира смислена атака.

Полувремето вървеше към заслужено нулево равенство, когато в 42-рата минута Андреа Белоти сам се блъсна в Даниел Димов и си изпроси дузпа, която словенският съдия услужливо отсъди.

Самият Белоти се зае с изпълнението и макар че Илиев хвана ъгъла, резултатът беше открит.

През втората част България опита да промени развоя на мача, но нямаше класа, за да застраши италианската врата.

В 57-ата минута нашите поискаха дузпа за игра с ръка на легналия на шпагат Сенси, но това доведе единствено до жълт картон за Георги Костадинов заради протестите.

Постепенно Италия започна да създава положения и 20 минути преди края Белоти уцели гредата.

В 82-рата минута резервата Мануел Локатели беше оставен в наказателното поле и с диагонален удар направи 2:0.

После друга резерва, Чиро Имобиле, остана очи в очи с Илиев, но вратарят спаси удара му. Тежък удар Имобиле отправи и в добавеното време, но Илиев отново спаси.

В крайна сметка България записа втора загуба от два мача в групата и е на дъното в класирането.

Следващият мач на нашите е в сряда, когато гостуваме на Северна Ирландия.