Славия бе близо до това да изхвърли Лудогорец от Купата

Носителят на трофея Славия бе близо до това да елиминира Лудогорец от турнира за Купата на България, но след 2:2 в редовното време и продълженията в Разград, домакините са четвъртфинал.

Галин Иванов изведе гостите напред в 14-ата минута, а в 35-ата Шверчок изравни. В 74-тата минута "зелените" стигнаха до пълен обрат с втори гол на Шверчок, но радостта им бе твърде кратка. Три минути по-късно Галин Иванов изравни.

В 101-вата минута Лудогорец като по чудо не вкара гол. Джоди Лукоки излезе на чиста позиция и шутира, но Петков се хвърли и спаси. При добавката Шверчок удари страничнага греда.

В 110-ата минута Клаудио Кешерю направи сериозен пропуск, след като не намери очертанията на вратата от няколко метра и така се стигна до дузпи.

Лукас Саша прати втората за Лудогорец в аут, а Хорхе Броун хвана ударите на Милен Гамаков и Георги Йомов. Клаудиу Кешерю сложи точка на спора за крайното 4:3.

Напред към 1/4-финалите за Купата вече продължиха Струмска слава, Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Септември, Черно море и Етър, а утре са Берое и Ботев (19:00 часа).