Разбрах

Ливърпул отпразнува рекорда с победа и завръщане на първото място

Ливърпул отпразнува рекорда с победа и завръщане на първото място Снимка: Getty Images

Ливърпул победи с 3:1 Бърнли у дома и се завърна на първото място във Висшата лига.

Мачът отбеляза отварянето на новата трибуна "Анфийлд Роуд" и на стадиона присъстваха близо 60 000 души. Това беше рекордна посещаемост в историята на легендарното съоръжение.

Трибуните изригнаха в 31-вата минута, когато Диого Жота откри резултата след центриране от ъглов удар и неразчетено излизане на вратаря Трафорд.

В самия край на полувремето обаче Дара О'Шей изравни, също с глава след корнер.

Още в 52-рата минута домакините отново поведоха с гол с глава на Луис Диас.

ВАР разгледа дали има засада, а от Бърнли имаха претенции за нарушение при атаката, но голът беше признат.

В следващите минути си проличаха колебанията в защитата на Ливърпул и гостите пропуснаха две страхотни положения за ново изравняване.

Тогава Ливърпул отново взе инициативата и след няколко пропуска си реши мача.

В 79-ата минута Дарвин Нунес засече центриране на Харви Елиът и порази далечния ъгъл с глава.

С победата си мърсисайдци водят в таблицата с 54 т. пред Манчестър Сити с 52 и Арсенал с 49.

Играчите на Юрген Клоп обаче имат и мач повече от преките си конкуренти.