Ливърпул изнемогваше на "Стамфорд Бридж", но по чудо оцеля

Ливърпул изнемогваше на "Стамфорд Бридж", но по чудо оцеля Снимка: Getty Images

Челси и Ливърпул отново не успяха да си вкарат и завършиха 0:0 на "Стамфорд Бридж" в сблъсъка помежду си от Висшата лига.

В четвърти пореден мач между тези два тима във всички турнири беше регистриран нулев резултат, а в случая домакините са тези, които могат да съжаляват, че взеха само точка.

Поредица от пропуски и два отменени гола попречиха на Челси, докато Ливърпул изнемогваше в доста моменти, но някак оцеля след поредния си разочароващ мач.

Домакините стартираха много агресивно в първия мач на временния треньор Бруно Салтор и започнаха с пропуските от първите минути.

Жоао Феликс и Матео Ковачич бяха близо до това да преодолеят Алисон, после вратарят успя да спре Кай Хаверц.

Гол на Рийс Джеймс пък не беше признат заради засада на Енцо Фернандес.

Постепенно Ливърпул изравни играта, но стигна до положения чак в края на полувремето.

Тогава Кепа спаси страхотен удар на Джо Гомес от дистанция. След изпълнения корнер пропуск направи и Фабиньо.

Началото на втората част обаче отново беше за Челси. Първо Ковачич пропусна сам срещу Алисон, а малко по-късно Хаверц също остана очи в очи със стража и вкара от втория опит.

Радостта на Челси обаче отново беше напразна, тъй като германецът беше отбелязал с ръка и попадението беше отменено.

"Сините" продължиха да прибързват при завършващия пас и завършващия удар и още веднъж през този сезон ги спря неумението им да вкарват голове.

Тимът на Юрген Клоп също с нищо не загатна, че излиза от кризата.

Мърсисайдци са на осмо място с 43 т., на 7 от топ 4.