Клоп след новото унижение на Юнайтед: Такива неща не стават всеки ден

Ливърпул вкара с един по-малко на Манчестър Юнайтед спрямо есента, но 4:0 си е почти толкова унизително, колкото и онази победа с 5:0 през октомври. 9:0 - това е балансът от двете срещи в полза на мърсисайдци.

А историята показва, че "червените дяволи" не са имали по-лош общ резултат срещу който и да е съперник в първенството от сезон 1892/93, когато губят двата мача срещу Съндърланд с голова разлика 0:11.

"Такива неща не се случват често. Това е необикновена ситуация - коментира Юрген Клоп, наставникът на Ливърпул, който сподели още, че не е очаквал чак такава доминация на своите. - Прекрасна вечер за всички, които носят Ливърпул в сърцата си. Не очаквах, че ще контролираме мача през цялото време, но в 70 минути от него бяхме по-добрият отбор.

Преди почивката доминирахме, а след това ни трябваха едни 15 минути, за да се върнем към верния ритъм. Контрапресата, скоростта и желанието, които футболистите демонстрираха, бяха изключителни. Наистина много силен мач и прекрасни голове. Всички сме щастливи. Показахме футбол от най-висока класа, беше приятно за наблюдаване."