Интер отново гледа към титлата след велик обрат

Интер отново гледа към титлата след велик обрат Снимка: Getty Images

Интер отново излезе начело на Серия "А" след изключителна победа с 4:2 над Емполи у дома.

След по-малко от половин час "нерадзурите" отстъпваха с 0:2 след голове на Пинамонти и Аслани, но успяха да стигнат до обрат. Ханданович допусна и още едно попадение, но Интер извади късмет и то бе отменено заради засада при изграждането на атаката.

Титлата се изплъзваше, но тогава "змията" се събуди. Домакините изравниха още до почивката след автогол на Романьоли и Лаутаро Мартинес в последните секунди на първата част.

В 64-тата Лаутаро отбеляза второто си попадение в мача, възползвайки се от една недобре изчистена топка от отбраната на Емполи, с което направи пълен обрат до 3:2.

Крайният резултат оформи резервата Алексис Санчес в добавеното време.

С победата Интер отново излезе на върха с точка аванс - 78 срещу 77, пред Милан, който в неделя се изправя срещу Верона. Емполи остава 14-и с 37 пункта.