Нагласена контрола?

Собствениците на ЦСКА трябва да отговорят дали тимът участва в уговорени мачове

Как ви се вижда мач с три дузпи, завършил 3:3, в който главната роля се пада на рефера? Като „подреден" така, че да свърши за точен резултат? Точно такава реакция предизвика вчерашната контрола на ЦСКА с азербайджанския Симруг с краен резултат 3:3, вече споменатите три дузпи, една от които „що-годе била реална" според родната футболна терминология и последната свирена в 90-тата минута, за да се оформи равенството.

Преди известно време с подобни контроли и интересни резултати нашумя и националният отбор на България, сега явно пак са на мода клубните тимове, които ритат в контроли, в които резултатът няма значение.

Ако ЦСКА беше нормален клуб, щеше да има реакция - от шефовете, от собствениците, дори от треньора. А не спортните медии у нас да разказват умилително как капитанът на ЦСКА Бандаловски ходил при съдията преди мача със Симруг да му обяснява да не свири дузпи, ама оня явно не взел от дума и в следващите 90 минути дал три. Щото се оказа, че същият съдия свири и предишната контрола на ЦСКА срещу Сервет, където пак бил дал дузпа, пак срещу българския тим.

И у нас пак се пропуска важното - пише се, че съдията унизил ЦСКА, направо дори се „подиграл с труда на момчетата", пък не се повдига дума дали това не е уредено и кой има интерес от такива резултати? Но от толкова време никой не иска да отговаря на този и подобни въпроси, сигурно има солидна причина за това.