Григор с лесна победа на старта в Ню Йорк

Григор Димитров се класира за втория кръг на US Open след рутинна победа над американеца Райън Харисън в три сета - 6:2, 7:6(4), 6:2.

Българинът не остави шансове на съперника си, а точно както в първия кръг на Уимбълдън по-рано през годината, отново единият от сетовете бе решен след тайбрек, но силите на Харисън не стигнаха за нещо повече в останалите две части.

Григор проби на два пъти в първия сет, който спечели с лекота. Във втория обаче допусна пробив в петия гейм за 2:3, който след това бе затвърден от американеца.

Стигна се до 5:4 в полза на Харисън и негов сервис за спечелваването на сета. Точно тогава обаче Григор върна пробива, а след това даде само 4 точки на съперника си в тайбрека.

Заключителната част започна с пробив на сметката на Григор още в първия гейм, а след това представителят на домакините отрази три брекпойнта в петия, но капитулира при четвъртата възможност на българина и резултатът стана 4:1, което предопредели изхода на сета и мача.

Така Димитров стана първият българин, който печели мач в основната схема на US Open, след като не успя да стори това в предишните си три участия и очаква Дуди Села за съперник във втория кръг.