Италия грабна третото място в мач с пет гола

Италия грабна третото място в мач с пет гола Снимка: Getty Images

Италия грабна третото място в Лигата на нациите след победа с 3:2 над Нидерландия в атрактивен мач, изигран на стадиона на Твенте.

"Скуадра адзура" се пребори за бронзовите медали в турнира, докато домакините във финалната четворка претърпяха ново разочарование.

По-късно днес е финалът между Хърватия и Испания.

"Лалетата" започнаха по-активно, но съперникът им поведе при първата си атака.

В 6-ата минута Федерико Ди Марко откри със силен удар, след като получи с пета от Распадори.

В 20-ата минута Фратези удвои, а нападенията на Италия продължаваха да бъдат по-опасни от тези на противника.

Към края на полувремето Нидерландия изпусна най-добрата си възможност до момента, открила се пред Коди Гакпо.

Нападателят на Ливърпул пропусна и след почивката, но по-добрата игра на Нидерландия даде резултат в 68-ата минута, когато влезлият на полувремето Стивън Бергвайн намали на 1:2.

Само пет минути по-късно обаче контраатака на Италия позволи на Федерико Киеза да покачи на 3:1.

В 89-ата минута Джорджиньо Вайналдум даде нови надежди на тима си с гол за 2:3, но в 11-те минути продължение отборът на Роналд Куман не успя да стигне до изравняване.