Челси огорчи Сити в репетицията за големия финал, титлата се отлага

Челси огорчи Сити в репетицията за големия финал, титлата се отлага Снимка: Getty Images

Челси направи пълен обрат и победи Манчестър Сити с 2:1 на "Етихад" в 35-ия кръг на Висшата лига.

Три седмици преди двата тима да се изправят един срещу друг във финала на Шампионската лига, те изнесоха интересен двубой, от който "сините" взеха много важни три точки.

Отборът на Томас Тухел победи за втори пореден път "гражданите" след успеха в полуфинала за ФА Къп преди по-малко месец. Сити пък е принуден да отложи празненствата за шампионската титла, която щеше да спечели още днес при победа.

Рахийм Стърлинг откри резултата в края на първата част, а секунди по-късно Сити получи лековата дузпа, но Серхио Агуеро изпълни "а ла Паненка" и вратарят Менди имаше време да се изправи и да улови топката.

След почивката Челси се разигра и в 63-тата минута Хаким Зиеш изравни с много точен удар в ъгъла от границата на наказателното поле.

Във втората минута на добавеното време се стига до решаващия момент.

Тимо Вернер центрира отдясно и Маркос Алонсо засече със слаб изстрел, който обаче се оказа прехвърлящ удар над Едерсон и донесе успеха на Челси.

"Сините" се изкачиха на трето място в класирането на точка пред четвъртия Лестър, докато Сити остава убедителен лидер с 80 т.