Челси громи в дербито на старта, Евертън врътна "палачинка"

Европейският шампион Челси започна убедително новата кампания във Висшата лига - 3:0 у дома над Кристъл Палас в лондонското дерби от първия кръг.

Маркос Алонсо, Кристиан Пулишич и Трево Чалоба бяха точни за "сините", които не оставиха шансове на "орлите", които през лятото бяха поети от легендата на Арсенал Патрик Виейра.

В 27-ата минута Маркос Алонсо даде преднина на "сините" след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Превъзходството на Челси продължи и тимът имаше пълен контрол върху събитията на терена. Добра атака на "сините" в 35-ата минута завърши с недостатъчно точно подаване на Маунт към Пулишич. В 40-ата минута обаче американецът удвои аванса на домакините с удар отблизо.

Чалоба се разписа в дебюта си за тима във Висшата лига. Бранителят бе оставен да напредне и с мощен удар прати топката в долния десен ъгъл на Гуаита в 58-ата минута.

Евертън се добра до трите точки след палачинка със Саутхемптън у дома. "Карамелите" губеха с 0:1 на почивката, но през втората част вкараха три гола на "светците" чрез Ричарлисон, Дукуре и Калвърт-Люин.

Лестър вкара точно преди почивката чрез Джейми Варди у дома срещу Уулвърхемптън и резултатът остана непроменен в следващите почти 50 игрови минути.